Rozhovor s marketkou

Den: pondělí 9. března 2009

Místo konání: klubovna naší "milované" školy

Čin: Násilné vyslýchání

Svědci: Gábi a Anet + pár neznámých tváří

Q: Kdy jsi poprvé četla Twilight a jak si se k tomu vůbec dostala??

A: V nejmenovaném (pozn: protože název zapomněla :D) časopise byla výherní křížovka. Jelikož první cena byla hromada medvídků Harribo + plyšák (pozn.: Kdo by odolal, že??:)), neváhala jsem a poslala vyřešenou tajenku. O pár dní později mi přišla sms, že vyhrávám druhou cenu - knihu. Nejdříve jsem tuto knihu neměla ráda a to díky předsudku, poněvadž knihy nabízené v tomto časopise jako výhra, byly většinou podprůměrné.

Pozn.: Markétka však záhy zjistila, jak úžasné Twilight je a ke dnešnímu datu má knihu přečtenou celkem 18x :)

Q: Co se ti na tom příběhu tak líbí??

A: Líbí se mi jazyk, kterým je to napsáno. Je přirozený a podobá se tomu, jak se vyjadřuji. Jeden z hlavních důvodů je také ten, že Stephenie Meyer není namyšlená, ačkoliv se z ní stala velká hvězda. Miluje své fanoušky - dokazuje to tím, že poskytla všemožné informace na internet. Navíc je úžasné, že to sepsala podle snů. Další věc, která se mi líbí, je to, že tam nejde jen o sex. K vyjádření citů tam stačí jen pouhé pohlazení.

Q: Co ti Twilight sága dala??

A: "Donutila" mě přemýšlet jinak. Původně jsem zastávala názor, že nejlepší knížky jsou ve stylu E-mail ze záhrobí a Dvojitý pohřeb. Ale s Twilight tu najednou bylo něco, co zde ještě nebylo.

Q: A co ti naopak vzala??

A: Povrchní kamarády

Q: Co tě překvapilo??

A:

  • Sebeovládání Edwarda, co se týče Belly,  i ostatních.
  • Soudržnost rodiny - Nechybí moc k tomu, aby je všechny Volturiovi zabili, Bella málem umře, přesto Cullenovi drží při sobě a neoblomně se navzájem ochraňují.
  • Když se narodí Renesmee, nejednají s ní jako s nejmladším členem rodiny. Dávají jí prostor provyjádření svého názoru.

Q: Kterou postavu vyloženě nesnášíš (nemáš ráda,...)??

A: Mike a Jessica mi nezapadají do děje. Mike se chová jako dítě - oproti Angele, Benovi i Tylerovi. No a Jessica mi připomíná jednu spolužačku - taky taková vlezdoprdele (pozn.: :D)

Q: Jakou postavu by jsi chtěla za přítele??

A: Z holek by to byla Alice pro její paličatost. Z kluků zase Emmett, jelikož dokáže povzbudit ve chvíli, kdy jde do tuhého - vždy vidí nějaká pozitiva a dokáže se zasmát.

Q: Který herec/čka se ti nelíbila ve své roli??

Robert Pattinson, chtěla jsem v roli Edwarda Henryho Cavilla.

Jako Bellu jsem chtěla herečku Emily Browning (Řada nešťastných příhod), další důvod proti Kristen bylo to, že je modelka.

Na konec malý detail - Alice měla mít krátce střižené vlasy.

 

Věty nejsou doslovné. Tvořila jsem je z mých narychlo naškrábaných poznámek :D

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode