Časová osa

2003

Cullenovi se stěhují do Forks z Aljašky.

2004

Září - svatba Renée s Philem

2005

PO 17.1.

Bella odjíždí z Phoenixu do Forks. Cestou na letiště přemýšlí o svém životě.

Cesta: 4 hodiny z Phoenixu do Seattlu, pak hodina letu nahoru do Port Angeles, pak hodina autem dolů do Forks

Od svého otce dostává náklaďáček Chevy. Večer pláče a v noci špatně spí.

ÚT 18.1.

Bella jede do školy, v kancéláři dostává rozvrh a papír na podpisy učitelů. První hdinu má literaturu s panem Masonem

Seznam četby: sestry Bronteovy, Shakespeare, Chaucer, Faulkner

Na další hodinu (občanka s panem Jeffersonem v budově č. 6) ji doprovází Erik. Při trigonometrii s panem Varnerem se musí představit celé třídě. Na oběd jde s Jessikou, kde poprvé spatří Culleny, kteří sedí v nejvzdálenějším koutě jídelny. Jessica jí vypráví o Cullenových. Po obědě jde s Angelou na hodinu biologie, kde sedí s Edwardem, jež se na ní dívá nepřátelsky. Po obědě jde s Mikem na tělocvik.

ST 19.1.

Spolužáci už tolik na Bellu neciví. Edward Cullen není ve škole. Po škole jede Bella nakoupit. Po návratu domů si napíše domácí úkoly a kontroluje maily - má 3 od Renée. Poté čte Na Větrné hůrce, na poslední chvíli vyndá jídlo (steak a bramvory).

PÁ 21.1.

Bella už rozeznává většinu lidí ve škole.

SO 22.1.

Bella jede do knihovny.

PO 24.1.

Písemka z knihy Na Větrné hůrce. V jídelně Bella zjistí, že se Edward vrátil. Při biologii se Edward Belle představí. Při určování fází mitozy spolu vedou rozhovor. Bella si všímá změny očí.

ÚT 25.1.

Přes noc nasněžilo a déšt z předešlého dne zmrzl na led. Charlie před odjezdem do práce nasadí na nákladáček sněhové řetězy.

Na školním parkovišti se na Bellu řítí modrá dodávka, avšak Edward ji zachrání. Bella,  Edward a Tyler jsou odvezeni do nemocnice. Zde se Bella poprvé setkává s Carlislem.

Belle se poprvé zdá o Edwardovi.

26.1.(ST) - 1.3.(ÚT)

Edward se vyhýbá Belle. Mike si chodí sedat k Belle na lavici a povídají si. Renée neustále vyšiluje kvůli nehodě.

ÚT 1.3.

Jess volá Belle, zda může pozvat Mike na ples. Mike zve Bellu, která ho odmítá s tím, že pojede do Seattlu. Edward poprvé od nehody promluví na Bellu - říká, že by neměli být přáteli. Bella mu odvětí, že na to měl přijít dřív a ušetřil by si tak lítost. Erik a Tyler zvou Bellu na ples, ta odmítá.

Edward Belle oznamuje, že by neměli být přáteli

ST 2.3.

 

Mike zve Bellu, která ho odmítá s tím, že pojede do Seattlu. Edward poprvé od nehody promluví na Bellu - říká, že by neměli být přáteli. Bella mu odvětí, že na to měl přijít dřív a ušetřil by si tak lítost. Erik a Tyler zvou Bellu na ples, ta odmítá.

Edward Belle oznamuje, že by neměli být přáteli

 

ČT 3.4

Edward nabízí Belle odvoz do Seattlu. Bella souhlasí. B&E obědvají spolu. Bella prozrazuje své teorie. Edward nejde na hodinu biologie - dělají se krevní zkoušky. Belle je nevolno. Mike ji vede na ošetřovně, avšak venku ji přebírá Edward. Po ošetření ji odváží domů.

PÁ 4.5.

Edward s Emmettem vyráží na lov do rezervace Goat Rocks.

SO 5.3.

Výlet do La Push. Sraz v 10 hod. před obchodem Newtových. Bella se v La Push setkává s Jacobem. Jacob vypráví Belle legendu o vlcích a upírech.

Po návratu domů si Bella pouští co nejvíc nahlas cd od Phila (Linkink Park), aby jí nešlo myslet. Usíná a zdá se jí noční můra o Edwardovi, Jacobovi a Mikovi. S křikem "Ne" se probouzí v půl 6 ráno.

NE 6.3.

Bella vyhledává na internetu informace o upírech. Rozčileně vypíná počítač a jde za dům do lesa na procházku. Po návratu zpracuje esej o Macbethovi.

PO 7.3.

Bella se probouzí do slunečného dne, což jí ihned navodí pohodovou náladu. Před školou si k ní přisedne Mike, který ji zve na rande. Bella vyhýbavě odpovídá, že nechce ranit Jessiny city. V jídelně zjištuje, že Cullenovi nejsou ve škole. Přijímá nabídku holet, aby s nimi jela do Port Angeles nakoupit šaty na ples. Po škole volá Jessica, že jí Mike pozval na večeři, takže nákupy se přesouvají na následující den. Bella odchází na dvorek, kde si užívá sluníčka, usíná.

ÚT 8.3.

Opět je slunečno a Cullenovi chybí. Po škole jede Bella, Angela a Jessica do Port Angeles.

SO 12.3.

Školní ples s dámskou volenkou.

Bella měla jet na výlet do Seatlu nevo Tacomy společně s Edwardem, ale Edward jí navrhl, jestli by nechtěla jít raději někam jinam. Bella souhlasí. Ten den si dali první polibek.

Diskusní téma: Časová osa

Datum 01.07.2014
Vložil Alokin
Titulek FILM X KNIHA

Podle čeho je časová osa tvořena? Po dlouhé době teď totiž koukám na film a Bella říkala, že do školy nastupuje v polovině března... Jinak, ta osa je moc povedená :) Tohle byla jen taková malá poznámečka :D

Datum 13.09.2009
Vložil Gabča
Titulek to: Ive

Jo tak to mě se taky stává..xDxDxD běžně něco přehlížím..xo)
Máte to pěkně rozdělané..těším se, až bude všechno hotové..xoP
Jo a vííítej zpááátky..xo*

Datum 13.09.2009
Vložil Ive
Titulek to: Gabča

Díky moc ;) Je to rozdělané, průběžně na tom pracuji, ale jde to pomalu, protože to znamená, že musím knížku číst od znova a důkladně, aby se mi nestalo, že něco přehlídnu, což se mi u knížek stává, když je čtu poněkolikáté :o) Jednou jsem musela začít od začátku, protože mi nevycházely dny - hrůza.
Jinak Nový měsíc by pak měla udělat Marketka, já zase Zatmění a Rozbřesk zase Marketka :o)

Datum 12.09.2009
Vložil Gabča
Titulek WOW!!

Moc se mi to líbí..myslím, že je to povedené!!!

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode